František Maršálek

Přehled odpovědí

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (z celkem 3)
 • Autor
  Příspěvky
 • odpověď na téma: Výsledky #2203

  Mně tedy přišlo, že samička když má potřebu rychle uniknout, tak se mi právě nechala vytáhnout na larvě ven, v buňce sem pan nenašel nic. Případně když bylo v buňce uopravu hodně poomků, třeba i od 2 samiček tak se nechala vytáhnout (mnohdy i s nějakým potomkem). POkud tam byla 1 zakladatelka s potomky nebo s vajíčky, tak zůstávala v buňce. Ještě se mi zdálo, že roztoči se vyskytovali mnohdy v sousedních 2 buňkách vedle nebo i ned sebou, a pak chvíli nic. A spíše u okrajů.

  odpověď na téma: Výsledky #2196

  PS. já sem si nafotil tyn protokol z „Metodiky“ takže vyplňuju ke každému včelstvu jako protokol. Můžu naskenovat a poslat mailem.

  odpověď na téma: Výsledky #2195

  Ahoj. U jednoho včelstva co mělo napadení 31% jsem měl z 27 infikovaných 6 se zakladatelkou. Ostatní včelstva na tom byla méně nadějně, většina bylo s potomky, a to mnohdy s mnoha potomky. Jinak napadení mám dost malé. Ale co hůře, na stanovišti u mlýna jsem našel u 3 včel kliniku MVP, takže příští pátek budu likvidovat všech 5 včelstev. Ve včelíně sem naštěstí nic nenašel. Výsledky VSH mám od 3 včel z mlýna a 4 ze včelína. Takže ty 3 jsou stejně k ničemu když bude „táborák“.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (z celkem 3)