Webová prezentace MSVV

Úvod Fóra Společné fórum Webová prezentace MSVV

Štítky: , ,

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (z celkem 4)
 • Autor
  Příspěvky
 • #107
  Květoslav Čermák
  Účastník

  Přátelé a kolegové. Naše stránky jsou dosud skromné. Data budeme doplňovat postupně. V hlavičce se střídá zatím několik fotografií. Považujeme je za prozatímní. Pokud máte nějaké vhodné snímky lépe vyhovující povaze a zaměření naší společnosti, pošlete je mně (Čermák) nebo p. Mirovskému. Musí ale být takové, aby se z nich dal udělat široký a nízký výřez, tedy aby se z nich výřezem neztratila důležitá část obrazu. Konečný výřez bude 724×248 px – neupravujte, to si uděláme sami. Děkuji.

  #108
  Leoš Matela
  Účastník

  Je výborné, že byl spuštěn web a tím možnost sdělovat náměty a názory našich členů.

  Mám jeden námět k úvaze.

  Nevím to 100%, ale údajně pokud má občanské sdružení ve stanovách uveden obor svého zájmu, je státní orgán povinen přizvat zástupce sdružení, které požádalo že, si přeje být přítomno při projednávání záležitostí, které jsou předmětem činnosti sdružení, v našem případě včelařství. Zde jsou stránky, které to rozebírají http://obcan.ecn.cz/index.shtml?apc=m—1- Státní orgán či instituce se to však musí dozvědět. To znamená napsat dopis např. na MZe, MŽP atp. Dle mého názoru bychom to měli udělat ve vhodný okamžik (diskuse) a koordinovaně s PSNV.
  Domnívám se: Budeme-li trvat na pozvání při projednávání včelařské tematiky (výzkum, vzdělávání, granty, financování) a budeme-li se zúčastňovat společně při těchto jednáních (PSNV, MSVV, také MU Brno), tak jednoduše přečíslíme snahy ČSV a spol nejen počtem, ale hlavně kvalitou a vzájemným se doplňováním a argumentací.

  Bude to možná náročné, možná budeme zklamáni, ale bez přímého kontaktu a střetu může naše snažení mít nižší účinnost.

  Leoš Matela

  #249
  Květoslav Čermák
  Účastník

  Leoši, výborný námět, zařadím to na jednání VR naší společnosti a postup bude třeba koordinovat s PSNV. Kdyby se přípravy tohoto úkolu ujal někdo, kdo se vyzná, bylo by to dobré. Pak se vhodným způsobem obrátit na příslušné státní orgány. Broněk už k tomu nějaké informace posílal, je to ale dost obsáhlé.

  #315
  Bronislav Gruna
  Účastník

  Leoši, děkuji za upozornění na zajímavé stránky.
  Domnívám se, že úkol „prošlapat cesty“ tak, aby jsme byli automaticky zváni na důležitá jednání, lépe sedí PSNV a její radě.
  Je to prvořadá priorita. Domníval jsem se, že se to vyřeší samospádem, s tím, že nás Pondělíček bude automaticky zvát, což jak je vidět na nedávném jednání na o moru Křemencové, neplatí. Že by nás zval Mandík, jak slíbil, tomu jsem moc nevěřil, ale také by to bylo jen tak nějak po soudružsku, ale my potřebujeme být pevně zakotveni v oficiálním správním procesu dle demokratických zákonů.
  Je to formální, úřednická a ve svých důsledcích politická záležitost více v kompetenci PSNV. MSVV by měla v rámci rozumné dělby práce více pracovat na odborných podkladech pro taková jednání.
  Navrhuji tedy, že by Leoš s mojím přispěním připravil pro nejbližší radu PSNV návrh na dopis MZe (Pondělíčkovi), kde se dotážeme v obecné rovině na formy a lhůty správních řízení při tvorbě a novelizaci právních norem v oboru včelařství s dotazem, jak je ošetřeno, aby se občanská sdružení z oboru o správním řízení dozvěděla a mohla se zapojit do tohoto procesu. Můžeme (ale nemusíme) se zmínit o nedávném zákulisním jednání o moru na Křemencové. Předpokládám, že dostaneme odpověď, že MZe si vede svoji databázi OS a je naší chybou, že jsme se neregistrovali. Důležité bude, že odpříště nás bude Pondělíček zvát i na jednání, které svolává tajemník ČSV. Pak bude vhodné, aby se na seznam dotčených o.s. na MZe registrovala formou úředního dopisu i MSVV.
  Broněk

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (z celkem 4)
 • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.