Informace na webu MSVV

Úvod Fóra Výkonná rada MSVV Informace na webu MSVV

Štítky: 

 • Toto téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel Jiří Danihlík a poslední změna proběhla 11 let, 5 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazen 1 příspěvek (z celkem 1)
 • Autor
  Příspěvky
 • #236
  Jiří Danihlík
  Účastník

  Zdravím kolegové,
  po dnešním mailu p. Čermáka jsem uvažoval o dalších možných informacích na webu MSVV.
  Myslím, že by nebylo od věci dát na web informace o tom, čemu se právě/dlouhodobě věnujeme. Nebál bych se vložit ani informaci o našem VT projektu případně informace o dalším probíhajícím výzkumu byť jen jednotlivých členů MSVV.
  Vím, že jsme se bavili, že informace o VT projektu nebudeme nikde zveřejňovat, ovšem nějaká povrchní informace se zdůvodněním významu tohoto výzkumu by nám nakonec mohla i pomoci – kontakty dalších lidí, kteří mají o problematiku zájem, kontakt z různých pracovišť atp. (I když o tohle by se snad mohl zajímat jen Dol 🙂 ). To nelze zneužít, metodika je naše know-how, ta bude přísně střežena.

  Jde mi o to, že v brzké době budu kontaktovat p. děkana PřF ohledně konference MSVV, samozřejmě mu dám odkaz na web MSVV, a tak si myslím, že by ho třeba mohlo zajímat, co vlastně děláme. P. děkan PřF je samozřejmě příklad, do budoucna bude takových lidí více. Bez detailnější specifikace naší aktuální nebo dlouhodobé činnosti mi připadá web jaksi holý.

  Když na nás někdo natrefí, bude ho jistě zajímat čím se zabýváme, takže bude chtít i detailnější informace.

  Dále navrhuji k diskusi vložit na web seznam publikací jednotlivých členů, kteří dají souhlas. Některé příspěvky by mohly být volně stažitelné, jiné za poplatek (výška kolem 30 – 50 Kč?). Tímto bychom mohli profilovat naši činnost a odbornost. Jako první bych navrhoval pověsit na web sborník z poslední konference (poplatek?).
  Tento nápad se samozřejmě bije s tím, že drtivá většina „našich“ publikací byla otištěna v MV… musely by se dojednat podmínky.
  Ze zaplacených poplatků by MSVV mohla získat další prostředky, i když si myslím, že ta částka nebude až tak závratná…

  Dále pouvažujme nad nějakou fotogalerií našich včelnic, případně foto z nějakých „běžných pokusů“(tím myslím ne-metodických z naší metodiky selekce), parazitů včel, včelařských rostlin atp. Možná by nebylo od věci dát na web i fotografie představitelů MSVV.

  A ještě na konec – odebral bych ze seznamu odkazů ČSV 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazen 1 příspěvek (z celkem 1)
 • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.